انواع مختلف سازه ویلا در شمال

در گذشته ویلای شمال عمدتا به صورت فلت ساخته می شدند اما با تغییر نوع طراحی شاهد ساخت ویلا به صورت نیم فلت، دوبلکس و تریبلکس هستیم. در این مقاله قصد داریم به تشریح این نوع ویلاها بپردازیم.

 

ویلای فلت
ویلای یک طبقه را ویلای فلت می نامند که قدمت آن به گذشته های دور باز می گردد. در حال حاضر شاهد تبدیل شدن ویلاهای فلت به نمونه های دیگر هستیم که گران شدن زمین را می توان دلیل این امر دانست.

 

 

ویلای نیم فلت
در این نوع ویلا اختلاف ارتفاع طبقات کمتر از ارتفاع ویلای دو طبقه است و معمولا به اندازه سه یا چهار پله با فلت اختلاف ارتفاع دارند. در این نوع ویلا معمولا یک اتاق را در سطح بالاتر می سازند و فضای زیر آن را به پارکینگ یا موتورخانه تخصیص می دهند.

 

ویلای دوبلکس
در این نوع ویلا برای دسترسی به برخی بخش ها باید یک طبقه را طی کنید و پله در این نوع ویلا بخشی است که به زیباسازی آن توجه خاصی می شود. حتی عده ای به خاطر همین پله ها ویلای دوبلکس را دوست دارند و تمایل به خرید این ویلاها دارند. مرتفع بودن بخش هایی از این ویلا باعث می شود بتوانید از مناظر بیرون بهره مند شوید.

 

 

ویلا تریبلکس
ویلای تریبلکس دارای دو یا سه طبقه است و به همین دلیل از دو نوع قبلی گران تر هستند. چنین ویلایی به دلیل آنکه دارای طبقات مرتفع تری هستند دارای دید بهتری است و می توان از مناظر شمال نهایت بهره را برد.
دو نوع طراحی برای ویلای دوبلکس وجود دارد که عبارتند از طراحی عملکردگرا و طراحی فرم گرا.
در طراحی فرم گرا تاکید روی استفاده از فضاهای بزرگ ندارند بلکه با در نظر گرفتن موارد مهم در طراحی، اقدام به یک طراحی مناسب می کنند.
در طراحی عملگرا تمرکز روی جدا کردن بخش های مختلف ویلا با استفاده از لابی است. لابی به ورودی ویلا می گویند که دارای سقفی بلند است که به عنوان نشیمن مورد استفاده قرار می گیرد. لابی به عنوان بخش مرکزی در ویلا قلمداد می شود که بعد از ورود به آن می توان به سایر بخش های ویلا ورود کرد. اگر ویلا از نوع کلاسیک باشد راه پله ها را منبت کاری می کنند اما در ویلای مدرن حفظ سادگی ویلا در اولویت است.

 

 

در میان انواع تشریح شده برای سازه ی ویلا ، ویلای دوبلکس به دلیل زیبا بودن، ساخت و دید مناسبی که دارند با استقبال بیشتری همراه بوده است و به همین دلیل خرید و فروش ویلای دوبلکس در شمال رایج تر است. اگر قصد خرید ویلا در شمال را داشته باشید ویلای دوبلکس می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه