اهمیت برق کشی ویلا در شمال

برق کشی ویلا از تهیه نقشه تا نصب کنتور برق، از اهمیت بالایی برخوردار است. اصول برق کشی در ساخت و ساز انواع ویلا در شمال، یکی از موارد مهم در آن می باشد. برای اجرای یک سیستم برقکاری امن در ساخت ویلا در شمال، نیاز به یک سری ملزومات است که باید به دقت بررسی شود.

 

 

مراحل برق کشی ویلا
در گام نخست برای برق کشی ویلا در شمال، به نقشه دقیق نیاز داریم که مسیر عبور سیم ها و برق ساختمان رامشخص کند. نقشه به ما کمک می کند که کار با دقت و سرعت بالاتر و همچنین کاملاً اصولی و بر اساس استانداردهای برق کشی انجام شود.
در مرحله بعد، جایگاه کلید و پریزها و کابل های برق طبق استاندارد های اینکار با فاصله مناسب از کف و دیوارها مشخص می شود سپس طبق آن به کنده کاری داخل ویلا بر اساس نقشه پرداخته می شود. سپس برای محافظت سیم ها و عبور کابل ها لوله گذاری انجام می شود و سیم ها توسط فنر از درون آن عبور می کنند.
در مرحله آخر، پس از عبور سیم برق و اتمام عملیات برقکاری، سر سیم ها باید توسط چسب برق، عایق کاری شوند. در پایان هم بر حسب نوع وسیله برقی، سیم های برق به دستگاه یا وسیله برقی متصل می شوند.

 

استانداردهای برقکاری ویلا در شمال
استاندارد های برق کشی ساختمان دارای یک سری قوانین می باشد که در برق کشی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد. اکثر کسانی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند، به این نکات ریز و مهم توجه می کنند. این نکات شامل قرار گرفتن کلید و پریز در محل درست و صحیح می باشد. برای مثال معمولا پریز برق مربوط به لباسشویی، پکیج و … در ارتفاع پایین تری نصب می شود. کلید و پریز باید با فاصله مناسب و دقیق در کنار هم قرار بگیرد. همچنین فاصله کلید و پریز از کف ساختمان باید بین 120-110 سانتی متر باشد. اگر کلید برق در کنار درب ورودی اتاق ها نصب شود، باید فاصله مناسب آن از چارچوب در که حدود 15-25 سانتی متر است، رعایت شود.

 

و در پایان نکته مهمی که باید مورد توجه برقکار قرار گیرد، انتخاب و استفاده سیم و کابل مناسب برای هر قسمت از ویلا می باشد. برای مثال، سطح مقطع سیم های سیستم لامپ و روشنایی، باید در حدود 5/1 تا 4 میلی متر مربع باشد؛ و یا در مورد وسایلی مانند کولر گازی، سیمی با اندازه 4 میلی متر مربع مورد نیاز است.

 

برقکاری هوشمند در ویلای شمال
امروزه جهت صرفه جویی در هزینه ها برق مصرفی و راحتی استفاده از تجهیزات، ویلاهایی که در شمال ساخته می شوند را هوشمند سازی می کنند. این هوشمند سازی به دو صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام می شود. سیستم هوشمند سازی تمام اتوماتیک شامل تمام لوازم صوتی و تصویری و پریزهای نصب شده می باشد که خطرات برق گرفتگی و آتش سوزی در این مدل در حد صفر می باشد. از هوشمندسازی نیمه اتوماتیک اغلب برای هوشمند کردن سیستم سرمایش و گرمایش ویلاها و ساختمان ها و یا در باغچه ها استفادع می شود.

 

 

بنابراین با توجه به اهمیت برق کشی در ساختمان و اصول و قوانین مربوط به آن، هنگام خرید ویلا در متل قو و یا خرید ویلا در کلارآباد و همچنین سایر شهرهای شمالی، باید به این امر توجه ویژه ای شود. چرا که عدم توجه به استانداردهای برقکاری می تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه