برنده رقابت فروش ویلا در گیلان یا مازندران

گیلان و مازندران به عنوان دو شهر شمالی به خاطر آب و هوای مناسب و موقعیت جغرافیایی بسیار مورد توجه قرار گرفته و بازار سرمایه گذاری در شمال را رونق بخشیده است که این سرمایه گذاری در غالب خرید و فروش زمین در شمال ، خرید و فروش ویلا در شمال بسیار مشهود می باشد. اینکه در این بازار میان دو استان شمالی، برگ برنده متعلق به کدام استان می باشد سوالی است که در این مقاله ما متخصصان شمینا با توجه به مطالعات خود قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. برای پاسخگویی به این پرسش فاکتورهایی را در نظر گرفته ایم که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

 

 

طبیعت
مقایسه ی طبیعت میان این دو شهر کاری است بس دشوار. اینکه بگوییم مثلا جنگل های مازندران سرسبز تر از جنگل های گیلان هستند یا ماسوله از سد لفور بهتر است مقایسه ای است بیهوده، زیرا هر کدام از این مناظر، زیبایی چشم نواز مخصوص به خود را دارند و افراد را با سلایق مختلف برای دیدن به این نقاط می کشند. اما شاید بتوان از منظر دیگر این مقایسه را انجام داد و آن دسترسی به این مناطق است اینکه مثلا شما برای رفتن به ییلاقات گیلان و لذت بردن از زیبایی های بی حد آن، باید راهی ناهموار و سخت در پیش بگیرید در حالی که این مسئله درباره ییلاقات مازندارن صادق نیست.

 

فاصله ی گیلان و مازندران از تهران
فاصله ی رشت (مرکز گیلان) تا تهران، 320 کیلومتر و فاصله ی ساری(مرکز مازندران) تا تهران بسته به جاده ای که انتخاب می کنید 283 یا 260 کیلومتر است، این مسئله باز برگ برنده سرمایه گذاری در شمال را به دست مازندران خواهد داد.

 

شرایط آب و هوا
به لحاظ شرایط آب و هوایی مازندران و گیلان با هم تفاوت چندانی ندارند و هر دو از بارش نعمات آسمانی بهره مندند و به لطف وجود رشته کوه های البرز و دریا از آلوگی هوا بی نصیب هستند و برای این فاکتور مقایسه می توان امتیاز را به هر دو استان شمالی داد.

 

گردشگر پذیری
با توجه به مشاهدات می توان دید که شهرهای مازندران در میهمان نوازی گوی سبقت را از شهرهای گیلان ربوده اند و پیدا کردن ویلا برای اسکان در تعطیلات آن طور که باید در گیلان جا نیفتاده است و مازندران در این رقابت برنده است.

تفاوت های کلیدی در رقابت برای انتخاب شهر مناسب برای سرمایه گذاری در شمال را برشمردیم و در انتهای کلام لازم است بگوییم شهرهای پرآوازه ای همچون نمک آبرود، متل قو، نوشهر، چالوس، رامسر و … از دیرباز مورد توجه بوده و موجب افزایش گردشگر و افزایش خرید و فروش زمین در نمک آبرود و کلارآباد شده است و افزایش فروش ویلا در نوشهر را رقم زده است. با این اوصاف می توان برگ برنده را به مازندران داد و اقدام به یک سرمایه گذاری امن در این استان نمود.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه