روش هایی برای مراقبت و نگهداری از ویلا

شاید گمان کنید که پس از خرید ویلا در شمال دیگر کار تمام شده است و نیازی نیست که کاری برای ویلا انجام دهید اما باید بدانید که نگهداری از ویلا یک اقدام مهم بعد از خرید ویلاست. یکی از مشخصه های بارز شمال را می توان رطوبت بالای آن دانست که همین امر سبب شده تا سازه های ساختمانی دستخوش تغییرات شوند و به همین دلیل رسیدگی به آنها بسیار مهم است. در ادامه توجه شما را به رعایت برخی نکات برای پیشگیری از فرسودگی زود هنگام بنا جلب می کنیم.

 

 

نکات ایمنی در رابطه با تاسیسات ساختمانی
اگر شما جزو افرادی هستید که همیشه در ویلا ساکن نیستید و به طور موقت به ویلا سفر می کنید هنگام خروج از ویلا برای تامین امنیت آن، حتما آب، برق و گاز را قطع کنید تا از اتفاقات مربوط با تاسیسات پیشگیری نمایید.

 

استفاده از پنجره های مناسب
شمال را با باران های گاه و بی گاهش می شناسیم که استفاده از پنجره های مناسب را می توان به عنوان راه پیشگیری از ورود باران به داخل ویلا دانست و پنجره های دوجداره انتخابی مناسب برای این امر به نظر می رسند که علاوه بر پیشگیری از ورود رطوبت به عنوان عایق صدا نیز عمل می کنند. همچنین رطوبت موجود می تواند بر دیوار ویلا نیز تاثیر منفی بگذارد و برای پیشگیری از این مسلئه باید از عایق رطوبتی استفاده نمود.

 

مراقبت از فضای سبز ویلا
یکی از مسائل دیگر که در ویلای شمال خودنمایی می کند فضای سبز ویلا است که برای نگهداری و حفظ آن می توانید از آبیاری های قطره ای برای درختان خود استفاده کنید.
مهم ترین عامل تهدید کننده برای فرسودگی ویلای شمال را می توان رطوبت دانست. اگر قصد ساخت ویلا در شمال را دارید باید برای مقابله با رطوبت اهمیت ویژه ای قائل باشید و اقدامات پیشگیرانه برای نفوذ رطوبت به ساختمان ویلا اتخاذ نمایید. همچنین اگر شما اقدام به خرید ویلا در نوشهر کرده اید و ویلای شما به دلیل عدم رعایت موارد پیشگیرانه درگیر رطوبت شده است، می توانید با عایق کردن دیوارهای بیرونی و استفاده از سایه بان برای پنجره ها از ورود باران و رطوبت به درون ویلا پیشگیری به عمل بیاورید.

 

کاشت درخت با فاصله ی مناسب از ویلا
درخت ها را می توان جزء حذف ناپذیر یک ویلا دانست که به سرعت ریشه در خاک می دوانند و به دلیل رطوبت بالای این منطقه خوب رشد می کنند. اما جالب است بدانید همین درختان اگر در نزدیکی ساختمان ویلا غرس شوند می توانند یک تهدید به حساب بیایند زیرا با ریشه دواندن در خاک رطوبت خاک را به خود جذب می کنند و می توانند آن را به ساختمان انتقال دهند و موجب فرسودگی زود هنگام بنا شده و از عمر آن بکاهند. بنابراین هنگام محوطه سازی باید توجه نمود که درختان در نزدیکی ساختمان ویلا غرس نشوند.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه