نمای خارجی ویلا در شمال

امروزه تمامی کسانی که به دنبال ساخت ویلا در شمال و یا خرید و فروش ویلا در شمال هستند، این سوال برایشان مطرح می شود که استفاده از چه نوع متریال و مصالحی برای نمای ویلا بهتر می باشد. نمای ویلا شامل نمای داخلی و نمای خارجی می باشد که در این مقاله به بررسی نمای خارجی پرداخته می شود.

 

نمای خارجی ویلا
نمای خارجی ویلا به فضای بیرونی ویلا گفته می شود که در معرض دید عموم قرار دارد. افرادی که به دنبال خرید ویلا در متل قو ، خرید ویلا در کلارآباد و … می باشند، نمای ویلا برای آنها حائز اهمیت است. هنگام طراحی نمای خارجی ویلا علاوه بر زیبایی ویلا باید آب و هوا و اقلیم منطقه را نیز در نظر گرفت. به عنوان مثال آب و هوای شمال به دلیل وجود دریا و جنگل کنار هم، همواره دارای آب و هوای معتدل و مرطوب می باشد و در اکثر ماه های سال به خصوص فصل های پاییز و زمستان شاهد بارندگی های زیادی در این مناطق هستیم. بنابراین باید از مصالحی استفاده کرد که مقاومت آن در برابر رطوبت بالا باشد.

برای طراحی نمای خارجی ویلا در شمال، شاخص عایق بودن متریال در برابر سرما و گرما بسیار پر اهمیت است چرا که اگر این نما دارای عملکرد حرارتی خوبی باشد، به صاحبان ویلا در مصرف بهینه انرژی کمک می کند. همچنان برای نمای خارجی می توان به عایق صوت، مقاوت در برابر زلزله، مقاومت در برابر آتش سوزی و … توجه نمود.

 

 

 

مصالح کاربردی برای نمای بیرونی ویلا
ساختمان ها و ویلاهایی که در شمال ساخته می شوند، جزء فضای منطقه می باشند و بر زیبایی منطقه تاثیر گذار است. بنابراین باید از مصالح و متریال مناسب استفاده کنیم. برای نمای ویلا در شمال معمولا از آجر، سنگ، سرامیک، نمای سیمانی و … استفاده می شود.

 

نمای آجری: آجر به عنوان یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی مورد توجه سازندگان ویلا در شمال بوده است. نمای آجری شامل آجرهای رسی و آجر های شیلی می باشد. این آجر ها بعنوان عایق برودتی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. در فصل تابستان گرما را دفع می کند و در فصل زمستان با جذب انرژی خورشیدی باعث گرم شدن ویلا می شود. امروزه با استفاده از یراق آلات فلزی، آجر ها را به همدیگر اتصال می دهند و برای نمای ساختمان از آن استفاده می کنند.

 

 

 

 

نمای سنگ: در سال های اخیر استفاده از سنگ های ساختمانی برای نمای ویلا در شمال، گسترش فراوانی داشته است. عموما سنگ های مصرفی شامل سنگ آهکی و سنگ آذرین می باشند. این سنگ ها در برابر رطوبت و بارندگی مقاومند و با گذشت زمان تغییر رنگ نمی دهند. سنگ ها معمولا دارای مقاومت فشاری و کششی نسبتا بالایی هستند و دارای چسبندگی خوبی به ملات های ساختمانی دارند.

 

 

 

 

نمای سیمانی: نمای سیمانی جز پرطرفدارترین نماهای ویلا در شمال می باشد. این متریال دارای مقاومت و استحکام بالایی است. استفاده از سیمان در نمای ویلا باعث افزایش عمر بنا نیز می شود. این نما از نظر مالی بسیار به صرفه می باشد و در دراز مدت دچار ریزش و پوسته شدن نمی شود.

 

نمای سرامیکی: در سال های اخیر شاهد افزایش استفاده از سرامیک در نمای ویلاهای شمال هستیم. سرامیک ها دوام بالایی دارند و با گذشت زمان از زیبایی آن ها کاسته نمی شود. سرامیک ها دارای تنوع بالایی هستند و در برابر رطوبت و آتش سوزی عایق می باشند.

 

بنابراین باید با در نظر گرفتن بودجه و همچنین در نظر گرفتن آب و هوای منطقه، باید متریال مناسب جهت نمای بیرون ویلا را انتخاب کرد. زیرا استفاده از متریال مناسب هم بر انتخاب افراد تاثیرگذار است و هم از ویلا در برابر شرایط محیطی محافظت می کند.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه