ویلای داخل بافت بخرید

“طرح هادی روستایی” طرحی است که دولت در سال 78 تصویب کرد و مشخص می کند بافت شهری یا روستایی شامل چه مناطقی می باشد و نوع زمین آن منطقه اعم از مسکونی، کشاورزی یا … را نشان می دهد. پس مهم است که هنگام خرید ویلا در شمال به این نکته توجه کنید که ویلایی که قصد خرید آن را دارید داخل بافت هست یا خیر، لازم به ذکر است که این طرح فقط شامل مناطق روستایی نیست و مناطق شهری با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر را نیز در بر می گیرد.

 

 

نخستین گامی که برای ساخت ویلا در شمال برداشته می شود، دریافت مجوز ساخت از دستگاه های ذیربط می باشد. برای صدور جواز ساخت اولین گزینه ی مورد بررسی، این نکته است که آیا زمین شما درون بافت مسکونی طرح هادی قرار دارد یا خیر. اگر زمین درون بافت مسکونی نباشد برای آن نیز مجوز ساخت ویلا صادر نخواهد شد و اگر ویلایی در آن ساخته شود غیر قانونی است و شهرداری یا دهیاری منطقه می تواند مبادرت به تخریب آن نماید. بنابراین خرید ویلا در شمال در منطقه ی خارج از بافت ریسک بزرگی را در پی دارد. اگر می خواهید از موقعیت بافت ویلای خود اطمینان حاصل کنید، می توانید با مراجعه به شهرداری یا دهیاری منطقه اقدام به تهیه نقشه طرح هادی کنید و بافت ویلایی که قصد خرید آن را دارید، بررسی نمایید. طرح هادی هر 10 سال مورد بازنگری قرار می گیرد.
مزایای اجرای طرح هادی روستایی در مازندران نیز قابل توجه بوده و مناطق روستایی را منسجم تر و به حفظ روستا نشینی و حفظ فعالیت های کشاورزی کمک کرده است.

 

بنابراین یکی از موارد مهمی که شما باید برای خرید ویلا در نمک آبرود به آن دقت نمایید بررسی اسناد و مدارک است. ویلایی که خارج از بافت ساخته شود مجوز ساختمانی دریافت نخواهد کرد و لذا سندی نیز نمی تواند داشته باشد و از ارزش برخوردار نیست. پس قبل از خرید ویلا در نمک آبرود به شهرداری منطقه مراجعه کنید و پس از تهیه ی نقشه ی طرح هادی و کسب اطمینان از این مسئله که ویلای مورد نظر در بافت واقع شده یا خیر اقدام به خرید آن نمایید. به طور ویژه هنگام خرید ویلای جنگلی در نمک آّبرود باید این مسئله را به خوبی بررسی کنید تا ویلای شما جزو مراتع جنگلی نباشد.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه