ویلا چیست

اکثر ما بعد از شنیدن کلمه ویلا، یک سازه فلت یا دوبلکس یا تریپلکس در منطقه خوش آب و هوای شمالی با چشم انداز دریا و یا جنگل را متصور می شویم. ویلا در لغت به ساختمانی گفته می‌شود که در تعریف امروزه از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها می‌سازند. البته امروزه قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند.

 

 

اکثر ویلاهایی که در شمال ساخته می شوند در بهترین نقاط ساحلی و یا جنگلی ساخته شده اند. به عنوان مثال شهرهای متل قو، کلارآباد، نوشهر، نمک آبرود و … به دلیل توریستی بودنشان و نزدیکی به دریا و جنگل، بهترین منطقه برای ویلاسازی و خرید و فروش ویلا در شمال می باشند. به گونه ای که فروشندگان ویلا در این شهرها سرمایه گذاری های کلانی را انجام داده اند. این ویلاها در سبک های مختلف بر اساس بودجه کارفرما به صورت کلاسیک، مدرن، روستیک، سنتی ایرانی و… طراحی و ساخته شود.

 

هنگام خرید ویلا در شمال ، ویلاها از لحاظ موقعیت به دو بخش جنگلی و ساحلی تقسیم می شوند. ویلا جنگلی به ویلاهایی گفته می شود که در دامنه کوه و جنگل قرار دارد که می تواند به صورت خصوصی و مستقل و یا شهرکی باشد. ویلاهای ساحلی در امتداد ساحل ساخته می شود و می تواند در داخل شهرکی و یا به صورت مستقل باشد. برخی از این ویلاها در شمال نوساز هستند و دارای امکاناتی نظیر استخر، زمین تنیس، زمین ورزشی و … می باشند. برخی دیگر از این ویلاها قدیمی و چند سال ساخت هستند و نیاز به بازسازی و نوسازی دارند. این ویلاها دارای حیاط و محیطی سرسبز و زیبا هستند که اغلب با عنوان باغ ویلا در شمال به فروش می رسند.

 

چنانچه به دنبال خرید ویلا در شمال و یا خرید زمین در شمال هستید، می توانید با گروه مشاورین املاک شمینا تماس حاصل فرمایید و مشاوره های تخصصی در این زمینه را دریافت نمایید.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه