پیاده سازی روف گاردن در سقف ویلا

روف گاردن (Roof Garden) را می توان یکی از طرحی های مدرن ساخت ویلا در شمال دانست که فضای سبز ویلا را روی سقف ویلا یا پشت بام آن بنا می کنند. روف گاردن عمدتا با دو هدف زیبا سازی سقف ویلای شخصی و یا بازسازی قسمتی از شهر، پیاده سازی می شود.
طراحی روف گاردن به فاکتورهای متعددی از جمله نوع اقلیم، نوع کاربری زمین، نوع سازه ساختمان و سلیقه ی شخصی وابسته است. روف گاردن بر اساس عمق لایه ی کاشت، مقدار تجهیزات لازم، و نوع گیاهانی که مورد استفاده قرار می گیرد به سه دسته ی روف گاردن متراکم، نیمه متراکم و گسترده تقسیم بندی می شود که در ادامه به تشریح هر کدام می پردازیم.

 

 

 

روف گاردن گسترده
روف گاردن گسترده به دلیل وزن سبک روی تمام ویلاها با بام صاف یا شیبدار قابلیت پیاده سازی دارد و هزینه ی پیاده سازی آن نیز از دو نمونه ی دیگر کمتر است. عمق کاشت در این نوع روف گاردن حداقل 5 سانتی متر و حداکثر 15 سانتی متر است و نیازی به آبیاری و رسیدگی مداوم ندارد و برای افراد غیر بومی که اقدام به خرید ویلا در شمال می کنند بسیار مناسب می باشد.

 

روف گاردن متراکم
در این نوع روف گاردن برای ایجاد سقف علاوه بر استفاده از چمن کاری و گلدان از استخر، نیمکت، درخت کاری و پیاده رو سازی بهره می گیرند. روف گاردن متراکم به دلیل بهره بردن از این امکانات وزن بالایی دارد و حدود 290 تا 970 کیلوگرم است و سقف ویلا باید ظرفیت تحمل این وزن را داشته باشد، بنابراین روی هر ویلایی نمی توان روف گاردن پیاده سازی کرد.

 

روف گاردن نیمه متراکم
وزن روف گاردن نیمه متراکم ما بین دو نوع دیگر می باشد، گونه های گیاهی متنوع تر و چمن کاری عمیق تر از روف گاردن گسترده است و عمق آن از 12 سانتی متر تا 25 سانتی متر می باشد؛ بار اضافه ای که روف گاردن نیمه متراکم به ساختمان تحمیل می کند 120 تا 200 کیلو گرم است.

 

روف گاردن علاوه بر زیباسازی ساختمان، بر وضعیت هوا نیز اثر مثبت دارد و برای شهرهای شلوغ بسیار مناسب است. درختان موجود در روف گاردن های گسترده موجب تصفیه ی هوا می شوند و در روزهای گرم موجب خنک شدن هوا گشته و رطوبت را حفظ می کنند. علاوه بر این روف گاردن به عنوان یک عایق حرارت نیز عمل می کند و ظرفیت گرمایی سقف را بالا می برد و بر زیبایی شهر نیز اثر گذار است.
برای پیاده سازی روف گاردن در گام نخست باید ایزولاسیون را انجام داد سپس زیرسازی های مورد نیاز انجام می شود، وضعیت آب را تنظیم و اقدام به کاشت چمن روی سقف کرد و سپس با توجه به استحکام سقف، روف گاردن مورد نظر را پیاده سازی نمود.

 

 

آنچه که ویلای شمال را منحصر به فرد می کند فضای سبز آن است و استفاده از روف گاردن در سقف ویلای شمال زیبایی آن را دو چندان خواهد کرد. اگر شما اقدام به خرید ویلا در متل قو یا خرید ویلا در نمک آبرود کردید و می خواهید فضای سبز بیشتری در اختیار داشته باشید روف گاردن یک گزینه ی مناسب می باشد و با توجه به ظرفیت تحمل بار سقف ویلا، می توانید روف گاردن متناسب با ویلای خود را انتخاب نمایید.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه