چگونه از صحت و سلامت سند ویلا در شمال مطمئن شویم؟

اگر از طریق اینترنت، شرکت های خرید و فروش ملک و یا حتی بنگاه ها تصمیم به خرید ویلا در شمال و یا تصمیم به خرید زمین در شمال را دارید، در ابتدا باید از صحت ملکی که بنگاه یا شرکت به شما معرفی کرده، اطمینان حاصل نمایید تا این فرصت سرمایه گذاری در شمال با ریسک کمتری همراه باشد. بدین منظور با استفاده از اسناد مربوط به ویلاها می توانیم صحت آن را مورد ارزیابی قرار دهیم. این اسناد شامل سند مالکیت، پروانه ساختمانی و پایان‌کار می باشد.

 

همچنین باید شرایط وام مسکن، شناسنامه فنی ساختمان را نیز مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین به دو صورت اعتماد به فروشنده و مراجعه به دوائر دولتی می توان به یک جمع بندی در مورد صحت ملک دست یافت. بدین صورت که با اعتماد به فروشنده و یا مسئول فروش، ملکی را خریداری می کنید. در صورت وجود کذب در فروش ویلا یا ملک مورد نظر، فروشنده از طریق قانونی باید جوابگو باشد. همچنین از طریق مراجعه به دوائر دولتی و بررسی اسناد و مدارک مربوطه، به صحت و یا عدم صحت و سلامت ملک پی خواهید برد.

 

 

 

برای بررسی ملک از طریق دوائردولتی به طریق زیر عمل می کنیم:

با فرض اینکه ویلا یا ملک مورد نظر در منطقه نمک آبرود قرار دارد، با مراجعه به دهیاری یا شورای محل، پس از تشخیص سلامت ملک، نامه مربوطه جهت معرفی شما و ملک مورد نظر به اداره اوقاف، اداره بنیاد علوی، اداره بنیاد مسکن، اداره منابع طبیعی، اداره ثبت و اسناد املاک شهری که ملک در آن محدوده شهری قرار دارد، استعلامات مورد نظر را بدست آورید و از صحت و سلامت ملک با خبر شوید.

 

الف) استعلام از طریق منابع طبیعی: این استعلام جهت بررسی نوع کاربری ملک و زمینی که ویلا در آن احداث گردیده می‌باشد.

ب): استعلام از طریق بنیاد مسکن: برای اینکه بدانیم ملک مورد نظر در بافت محل قرار دارد یا نه، از طریق بنیاد مسکن استعلام می گیریم. اگر ملک مورد نظر در بافت محل باشد، شخص برای گرفتن کنتور آب و برق و گاز دچار مشکل نخواهد شد و به راحتی با صرف هزینه ای این امتیازات را دریافت خواهد کرد.

ج) استعلام از طریق اداره اوقاف: این استعلام برای این است که خریدار بداند زمین یا ملک مورد نظر در گذشته به مسجد محل، امامزاده محل و سازمان و اداره ای وقف نشده باشد.

 

در نهایت با توجه به اینکه خرید زمین در کلارآباد و سایر شهرهای شمالی یک فرصت سرمایه گذاری در شمال می باشد، بهترین روش برای اینکه بدانیم ملک مورد نظر از صحت و سلامتی برخوردار می باشد، بازدید از ملک می باشد. اگر ملک یا ویلای مورد نظر دارای امتیازات آب و برق و گاز نبود، در آینده دچار مشکل خواهد شد.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه