چگونه سند شورائی را به سند تک برگ عرصه و عیان تبدیل کنیم

برای اینکه شخص با خیال راحت به خریداری ویلا در شمال و یا خرید زمین در نمک آبرود ، کلارآباد، متل قو و … بپردازد، ترجیح می دهد ملکی را خریداری کند که دارای سند باشد. این سند می تواند شامل سند شش دانگ، سند تک برگ و عرصه و عیان باشد.

سند شورایی ملک
یکی از دغدغه های اشخاصی که اقدام به خرید ویلا در متل قو و یا خرید زمین در متل قو و سایر شهرهای مجاور می کنند، این است که ملک مورد نظر دارای سند شورایی می باشد. اگر بعد از عقد قرارداد متوجه شورایی بودن سند شدید، می توانید با کمک دهیار یا شورای محل از صحت و سلامت ملک اطمینان حاصل کنید. اگر خریدار به دنبال سند شش دانگ برای ملک خود باشد، می بایست نسبت به درخواست سند تک برگ عرصه و عیان یا سند شش دانگ برای ملک خود اقدام نماید. درون ملک مورد نظر باید یک بنا باشد تا به آن عرصه و عیان تعلق گیرد.

 

 

 

اقدام برای تبدیل سند شورائی به سند تک برگ عرصه و عیان
برای خرید ویلا در شمال و یا خرید زمین در شمال که دارای سند شورایی هستند، شخص خریدار ابتدا باید از طریق مراجعه به شورا و دهیاری محل از قرار گرفتن ملک در بافت روستا مطمئن شود. که دهیار برای کل روستا به بنیاد مسکن درخواست سند داده باشد، شخص متقاضی می توان با ارائه مدارک مورد نظر، اقدام به درخواست سند برای ملک خریداری شده، نماید. سپس زمانی که سند برای کل روستا صادر شد به صورت تفکیکی به خریدار ویلا سند دفترچه ای دهد.

 

خریدار ملک باید مراحل زیر را برای اخذ سند تک برگ یا سند عرصه و عیان برای ملک خود طی نماید:

1. کپی برابر اصل از فروشنامه به نام متقاضی سند ویلا.
2. کپی از پشت و رو کارت ملی و شناسنامه.
3. واریز مبلغی به عنوان هزینه ثبت نام.
4. زمین مورد نظر باید دارای بنا و حدودش محصور شده باشد.
5. ثبت اطلاعات مورد نظر در سامانه.
6. جی پی اس و نقشه برداری انجام گرفته باشد.
7. فایل های مربوطه به همراه مدارک به اداره ثبت شهرستان محل وقوع ملک پست پیشتاز شود.

 

چنانچه دهیار محل درخواست سند کل روستا را به بنیاد مسکن نداده باشد، ویلا و ملک مورد نظر در نوبت سند نباشد، خریدار می تواند از طریق ماده 147 از اداره ثبت محل ملک درخواست کارشناس دهد و از طریق نقشه برداری و جی پی اس، مشخصات و حدود اربعه زمین را مشخص کند و مدارک فوق را از 1 تا 7 تهیه کند و بعد از گرفتن کد رهگیری و تشکیل پرونده، تقاضای سند در اداره ثبت شهرستان محل وقوع ملک انجام می گیرد و خریدار ویلا در شمال در نوبت سند از طریق ماده 147 می ماند.

دفتر مرکزی: مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 info[at]shemina.net

گروه مشاورین املاک شمینا بانک اطلاعاتی بسیار جامع و دقیقی در زمینه خرید و فروش انواع ویلا، زمین، آپارتمان در شمال کشور و در شهر های متل قو - سلمانشهر - کلارآباد - نمک آبرود - چالوس - نوشهر - سیسنگان - رویان - نور - چمستان - محمود آباد و سرخرود دارد و می تواند شما مشتریان گرامی را در حوزه ی خرید و فروش ملک راهنمائی و همراهی کند. جهت اخذ هرگونه مشاوره، با ما در تماس باشید.

سپردن ملک تقاضای ملک جستجو تماس

مقایسه